Wijziging beroepsreglementering: beroepsactiviteit in vennootschapsvorm

Wijziging beroepsreglementering: beroepsactiviteit in vennootschapsvorm

10/04/2009

Minister van Middenstand, mevrouw Sabine Laruelle (MR) wil nog voor de regionale verkiezingen van 7 juni as. een wetsontwerp laten goedkeuren waarbij ook rechtspersonen (vennootschappen) erkend moeten zijn bij het BIV. Vooralsnog slaat de BIV-erkenning uitsluitend op natuurlijke personen.

CIB Vlaanderen gelooft dat het voorliggend initiatief uitstekend is en een basis van oplossing zal bieden voor een aantal problemen in de sector. De transparantie van de vastgoedmarkt zal immers verbeteren door de erkenning van rechtspersonen. Tegelijk kunnen een aantal twistpunten binnen de sector (zoals bv. de vraag of elke zaakvoerder/bestuurder vastgoedmakelaar moet zijn, de procentuele aanwezigheid van vastgoedmakelaars in aandelenstructuur/bestuursstructuur, de erkenning van bedienden…) op sluitende wijze geregeld worden.

Het voorliggende ontwerp bevat evenwel een aantal onnauwkeurigheden. Bovendien gaat het om de meest fundamentele aanpassing van de reglementering sedert de erkenning van het beroep van vastgoedmakelaar in 1993. Een ruimere consultatie en een betere reflectie zijn absoluut nodig in dit verband. Zowel het BIV als CIB Vlaanderen buigen zich op dit ogenblik over de tekst van het wetsontwerp. Wordt vervolgd.

(Bron: CIB: Vlaanderen)